مصاحبه با برترین های خرداد 95


(مدیرفروش برتر) مصاحبه شهریار علیزاده

خدایا تورا سپاس می گویم به خاطر تمام شکست های بزرگ و کوچکی که در زندگی ام قرار دادی که مقدمه ای شدن برای موفقیت های بزرگ و کوچکم

با عرض سلام خدمت خانواده بزرگ آتیه سازان و همچنین قبولی طاعات و عبادات شما

1- بیشتر از چه روشی برای فروش استفاده می کنید؟

پس از انجام مشاوره و عقد قرارداد در قسمت بازار سرد و طبق فرآیند مشتری مداری در طی پروسه صدور بیمه نامه که مرتباً با بیمه گذار در تماس هستیم و او را در جریان روند صدور بیمه نامه قرار می دهیم که این امر موجب اطمینان و خشنودی قلبی بیمه گذار شده و این مهم باعث افزایش کیفیت لیست ارجاعی بیمه گذار می گردد.

2- از چه بازار هدفی استفاده می کنید؟

بیشتر از بازار گرم و لیست ارجاعی استفاده می کنیم.

3- پیشنهاد شما برای دیگرمدیران فروش چیست؟

هرچند در حضور اساتید بزرگی که در آتیه سازان هستند دادن پیشنهاد کار جایزی نیست زیرا بنده آموخته هایم را مشق می کنم اما چند نصیحت دوستانه دارم: - بزرگی می گفت لازمه پیشرفت دوام آوردن است و یا به عبارتی برای پیشرفت کردن باید ایستاد،آموخت و انجام داد. - توجه به نگرش وطرز فکر کارشناسان امر مهمی است که نباید هیچ وقت از آن غافل شد. - نگرش راجب جایگاه شغلی خودشان در سازمان - نگرش و باور آنها راجب محصولی که به مردم ارائه می دهند. - و مشتری مداری یکی از پایه های مهم موفقیت است.

4-چرا آتیه سازان بیمه سامان؟

مدیران و سرپرستان آتیه سازان ،افرادی هستند که تمام اهداف و برنامه ریزی های بزرگ و کوچکشان در راستای پیشرفت تک به تک افراد در سازمان می باشد و این رویکرد در کمتر سازمان هایی دیده می شود که در جهت رسیدن کارشناسان به اهداف شخصی و کاریشان سخت تلاش کرده و از تمامی امکانات استفاده می کنند.و در آخر از جناب آقای قریشی زاده سرپرست محترم آتیه سازان که همیشه با حمایت ها و رهنمودهایشان مرا یاری کردند کمال تشکر را دارم.


(نماینده برتر) مصاحبه احمد قجاوند

1-بیشتر از چه روشی برای فروش خود استفاده میکنید؟

من تلاش در جهت برقراری ارتباط موثر ، شناسایی نیاز مشتری و ارائه خدمات مناسب به او , درک ارزش و جایگاه کاری که پیشه میکنم را در راس امور قرار میدهم.

2-از چه بازار هدفی استفاده میکردید؟

غالبا بازار سرد و حدود 10درصد لیست ارجاعی

3-پیشنهاد شما برای دیگر نمایندگان چیست؟

با سرلوحه قراردادن مواردی چون توکل به خدا،پشتکار،برنامه ریزی منظم، اطلاع داشتن از ارزش کار خود،داشتن اعتماد به نفس بالا وحس خوب به سازمانی که درآن مشغول هستند و همینطور جدی گرفتن مقوله آموزش مستمر و مداوم قطعا به پیشرفت روزافزون خواهند رسید.

4-چرا آتیه سازان بیمه سامان؟

گروه آتیه سازان تحت رهبری آقای ادریسی و خانم میرباقری یکی از توانمندترین مجموعه هایی است که تاکنون دیده ام.توجه به مقوله منابع انسانی و ارتقا و بهبود آن بزرگترین دلیل فعالیت من در آتیه سازان است. در پایان از زحمات بی دریغ سرپرست محترم جناب آقای قریشی زاده ،مدیر قروش عزیزم جناب آقای علیزاده و همچنین جناب آقای سعیدی که جایگاه فعلی ام را مدیون ایشان هستم و بالاخره از همسرم بخاطر راهنماییهای مفیدشان تشکر میکنم.

احمد قجاوند

والسلام