بیمه عمر سامان

خدمات بیمه عمر و اندوخته ساز

سوالات متداول

1. تفاوت‌ پس‌انداز نمودن ‌وجوه‌ اندک‌ در بانک‌ باخرید بیمه‌ عمر چیست‌ ؟ در بیمه های اندوخته ساز سود تضمینی برای 10 سال می باشد ولی در بانک ها حداکثر 5 سال می باشد و با شرایط اقتصادی ممکن است تغییر یابد .در بیمه های اندوخته ساز علاوه بر بحث سرمایه گذاری ، بحث سرمایه فوت و سایر پوشش ها نیز مطرح می باشد.

2. درصورت تاخیر در پرداخت حق بیمه، آیا بیمه گذار جریمه دیرکرد باید بپردازد؟ خیر، ولی با توجه به شرایط عمومی در صورتیکه اندوخته بیمه نامه ، هزینه های بیمه گری را پاسخگو نباشد بیمه نامه به حالت تعلیق در می آید و با توجه بهشرایط عمومی برخود می شود.

3. استفاده کنندگان بیمه عمر پس از فوت بیمه گذار چه کسانی هستند؟ ذینفعان در صورت فوت بیمه شده

4. مزیت بیمه عمر با توجه به اینکه بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش می یابد و سرمایه ذخیره شده ارزش آنچنانی ندارد چیست؟ با توجه به انعطاف پذیر بودن بیمه عمر ، برای اینکه ارزش پول در آینده کاهش نیابد می توان نرخ تعدیل برای سرمایه فوت و حق بیمه انتخاب نمود.

5. برای گرفتن وام چه ضمانت هایی لازم است و مدت زمان وام وبازپرداخت آن چگونه است ؟ فقط تکمیل فرم درخواست توسط بیمه گذار کافی می باشد، چون اندوخته بیمه نامه به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود. مدت زمان پرداخت وام ده روز کاری می باشد و بازپرداخت وام طی 2 قسط در یک سال می باشد یعنی اقساط شش ماهه و در صورتیکه مبلغ وام بیش از 1.000.000 تومان باشد طی 4 قسط در 2 سال(اقساط 6 ماهه) ، در صورت عدم پرداخت اقساط وام جریمه درکرد در نظر گرفته می شود( 25%)

6. آیا بیمه های عمر معاف از مالیات می باشند؟ اندوخته بیمه نامه و سرمايه فوت از پرداخت ماليات مستقیم معاف است.

7. آیا اشخاص بیمار نیز می توانند تحت پو شش این بیمه نامه قرار گیرند؟ کلیه پرسشنامه ها تحت بررسی کارشناسی ریسک قرار می گیرند و با نظر پزشک اعلام می شود که بر اساس نوع بیماری آیا بیمه نامه قابل صدور است یا خیر؟

8. مزیت بيمه عمر و سرمايه گذاري به بيمه تامين اجتماعي چیست؟ بیمه های اندوخته ساز سرمایه فوت علاوه بر اندوخته دارند ولی بیمه های تأمین اجتماعی اندوخته ندارند.

9. حقوق بازنشستگی از محل عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد؟ حقوق بازنشستگی بیمه عمر از محل اندوخته هر بیمه گذار پرداخت می شود و با توجه به شرایط سنی و مبلغ حق بیمه متغیر خواهد بود ولی حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی بر اساس مبلغ پرداختی ثابت خواهد بود.

10. آیا می توان سرمایه بیمه عمررا افزایش و یا کاهش داد؟ بله در سررسید صدور بیمه نامه و پرداخت کامل حق بیمه

11. اگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پرنماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ مطابق شرایط عمومی بند 3 برخورد می گردد.

12. شرایط بازخرید بیمه نامه چیست؟ بازخرید از پایان سال اول به بعد انجام می شود .که بیمه گذار باید فرم مربوطه را تکمیل و همراه اصل بیمه نامه جهت بازخرید ارائه نماید.

13. پس از پایان مدت قرارداد بیمه عمر، بازپرداخت بیمه عمر به چه صورت خواهد بود؟ مبلغ اندوخته صندوق +سود قطعی

14. ضمانت سود آوری و نرخ سود بیمه عمر چقدر میباشد ؟ سه صندوق پرریسک 12% کم ریسک 15% و ریسک متوسط 14%

15. نرخ بهره وام دریافتی از اندوخته بیمه عمر چقدر است؟ 20.5 درصد می باشد

16- در بیمه عمر تشکیل سرمایه حداقل حق بیمه در سال چقدر می باشد​؟ 100 هزار تومان میباشد.

17- شرایط وام دهی در بیمه عمر چگونه است ، کارمزد وام چقدر است؟ از پایان سال اول بیمه گذار می تواند معادل 90 درصد اندوخته را به عنوان وام دریافت نموده به ترتیبی که در پایان سال هفتم امکان دریافت 100 درصد اندوخته به عنوان وام وجود دارد به عبارتی دیگر معادل 100 ارزش بازخریدی در پایان هر سال می باشد نرخ سود این وام معادل سود قطعی صندوق ریسک متوسط بوده که 2 تا 3 درصد کارمزد هم به آن اضافه می گردد.

راهنمای پرداخت خسارت بیمه عمر

خسارت بیمه های عمر و تشکیل سرمایه

بیمه گذاران محترم بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان جهت اعلام خسارت، میبایست پس از تکمیل فرم اعلام خسارت و تهیه مدارک مورد نیاز، آنها را به دفتر مرکزی تهران و یا شعب بیمه سامان در شهرستانها ارسال نمایند. تمامی پرونده های خسارت در شعبه مرکزی تهران بررسی میشوند. وظایف بیمه گذار در صورت وقوع حادثه و نحوه اعلام خسارت

بیمه گذار میبایست در اسرع وقت و حداکثر 6 ماه پس از وقوع خسارت، مدارک مورد درخواست را به نمایندگی خود یا یکی از شعبه بیمه سامان تحویل نمایند.

زمانبندی پرداخت خسارت بعد از تشکیل پرونده

پس از تکمیل پرونده در صورتیکه مدارک دیگری مورد نیاز نباشد حداکثر تا یک ماه پرداخت خسارت زمانبر خواهد بود.